Filter by location

Filter by type

Cancel or edit reservation

Open

Noc vědců 2020

Objev svou specializaci - BUŘTY, LASERY, ATOMY – FYZIKA VŠEMI SMYSLY

workshop

Jsi student VŠ fyzikálního nebo technického zaměření? Přijď na na speciální program Fyzikálního ústavu AV ČR!

Zažiješ večer vzrušující a praktické fyziky se spoustou experimentů odhalujících krásy nanosvěta. Čtyři hodiny, které nasměrují Tvou budoucnost.

Uvidíš nejen špičkové vědecké přístroje (SEM, AFM, Ramanův spektrometr), ale dozvíš se a vyzkoušíš si, jak se s nimi pracuje a co a proč se s nimi zkoumá. Odhalíš mikrostrukturu, chemické složení a elektrické vlastnosti fotonických krystalů, nanodiamantů coby nadějných biosenzorů, či křemíkových nanodrátků a perovskitů pro účinnější fotovoltaické systémy.

V závěru večera zjistíš, že bez těchto materiálů už dále nemůžeš být :) Představíme Ti proto i možnosti dlouhodobé spolupráce s námi (bakalářské, diplomové a doktorské práce v oblasti nanověd a perspektivní pracovní místa).

V přestávkových blocích program doplní fyzika nevážná, a to zejména pokusy s tekutým dusíkem (uděláme si zmrzlinu), fascinující fyzikální barvy a hlavně diskuze nad čímkoli, co Tě zajímá. Pokud počasí dovolí, opečeme si ke společnému bádání špekáčky. Pokud bude počasí proti, budou utopenci ;)

Akce má omezenou kapacitu 20 osob! Pokud se plánuješ zúčastnit, přihlaš se prosím mailem na: kricek@fzu.cz.

 

Venue:
Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. Cukrovarnická 10/112 162 00 Praha 6
Show map