Filter by locality

Filter by type

Cancel or edit reservation

Open

Učitelé & Vědci

Na křídlech elektronů do nanosvěta

workshop

Únorové setkání Učitelů & Vědců Vás zavede do běžně nepřístupných laboratoří FZU v Cukrovarnické ulici, které jsou vybaveny moderními elektronovými mikroskopy. Teorii vysvětlí a praxi předvedou zkušené výzkumnice a popularizátorky RNDr. Zdeňka Hájková, Ph.D., Mgr. Pavla Bauerová a Mgr. Jitka Libertínová.

"Skenovací elektronový mikroskop dnes patří k základnímu vybavení téměř každého přírodovědně či technicky zaměřeného vědeckého pracoviště. Jedinečnou možnost okamžitě "vidět" pro světelné mikroskopy už neviditelný svět nanočástic či nanostruktur ovšem zatím dovede plně ocenit vzhledem k celkovému obyvatelstvu procentuálně málopočetný okruh vědců. Přijďte i vy nahlédnout do našeho nanosvěta a seznámit se nejen se samotnou metodou elektronové mikroskopie, ale i s materiály, které zkoumáme – od motýlích křídel po nanodiamanty.

Součástí programu bude teoretické seznámení s principy elektronové mikroskopie, tipy, jak elektronovou mikroskopii přiblížit studentům i praktická práce s mikroskopem. Každý bude mít šanci si vlastnoručně najít právě tu svoji nanočástici!"

Setkání se koná na adrese FZU AV ČR, Cukrovarnická 10, Praha 6. Prosíme účastníky, aby v čase začátku (výjimečně již v 15 h) čekali na vrátnici objektu. Pokud dorazíte později, volejte na číslo +420 728 515 471, případně napište předem e-mail na kricek@fzu.cz.

Předpokládaná délka tohoto setkání je 3 hodiny.

Venue:
Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. Cukrovarnická 10/112 162 00 Praha 6
Show map
Date and time RemarkFree placesEvent
Wednesday 05-Feb 15.00–18.0011 / 15Register